Back to top

Seisame vaba Palestiina eest!

Nakbast on möödas 78 aastat. 1948. aastal, Iisraeli riigi loomise ja sellele järgnenud sõja käigus, sunniti oma kodudest lahkuma ligikaudu 700 000 palestiinlast ning hävitati sadu külasid.

Vasakliit seisab õiguse, inimväärikuse ja rahvusvahelise õiguse eest.
On aeg toetada okupeerimata ja apartheidivaba Palestiina riigi loomist, kus kõigil inimestel on õigus elada turvaliselt, vabalt ja võrdselt.

Vaikimine ebaõigluse ees ei ole neutraalsus. Eesti peab seisma inimõiguste ja rahvusvahelise õiguse eest – mitte leppima olukorraga, kus okupatsioon ja apartheid jätkub.

Seisame vaba Palestiina eest.